top of page
  • Writer's pictureIga Majewska

Pilates w Łazienkach Królewskich

Updated: May 19, 2022

To już trzeci sezon akcji Ruszamy na maty! by ELLE Sport i Warsaw Pilates. Po kilku spotkaniach w Pałacu na Wyspie przyszła pora na Starą Oranżerię w Łazienkach Królewskich.

Piękne wnętrza wzniesioniego w XVIII wieku budynku od zawsze były na mojej bucketlist. Marzył mi się pilates tutaj, wśród rzeźb, pięknych malowideł i pod wysokim, błękitnym sufitem pomalowanym w urocze chmurki. Dzięki ELLE to marzenie stało się rzeczywistością i w kwietniu 2022 roku spotkałyśmy się tu na lekcjach pilatesu.


Skupienie, oddech, dbałość o detal – pilates to ćwiczenia, których piękno polega na prostocie. Nie oznacza to jednak, że nasze mięśnie nie popracowały! Brzuch, uda i pośladki wzmacniałyśmy przy pomocy magic circles. To jedyny mały sprzęt do pilatesu wymyślony przez twórcę metody Josepha Pilatesa. Mały, nieskomplikowany, a potrafi urozmaicić każdą lekcję pilatesu. Również taką dla początkujących.

Kameralne grupy pozwoliły skupić się na szczegółach i chłonąć królewską atmosferę Starej Oranżerii. To światło, te kolory i te okna!


A za oknami budzący się do życia ogród, świeża zieleń i kwitnące magnolie. Czy można znaleźć przyjemniejsze miejsce na lekcję pilatesu?


Dziękuję ELLE za spełnienie eventowego marzenia! Co dalej? Planujemy wspólne wydarzenia co miesiąc, co najmniej do jesieni. Do Łazienek też wrócimy, ale póki co chcemy pilatesowo zwiedzać nowe miejsca i plenery. Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi wydarzeniami, dołącz do newslettera Warsaw Pilates.


Ćwiczyłyśmy na matach JOY in me i z obręczami Balanced Body.コメント


bottom of page