top of page
  • Writer's pictureIga Majewska

Pilates dla WOŚP 2022

Już kolejny raz pod szyldem Warsaw Pilates odbyły się zajęcia charytatywne, na które bilety są jednocześnie cegiełką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A nie są to zwyczajne lekcje pilatesu.


Tym razem spotkałyśmy się na matach w aż 7 grupach w 2 różnych miejscach: w sali baletowej Teatru Wielkiego oraz w przestrzeni Skyfall Warsaw.


Łącznie ćwiczyło nas 141, a w efekcie udało nam się zebrać 9129 zł dla WOŚP. Wow!Zajęcia odbyły się w sali baletowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, czyli pomieszczeniu niedostępnym na co dzień dla gości teatru. To tu tancerze Polskiego Baletu Narodowego ćwiczą przed spektaklami i to tu powstają nowe choreografie. Była to więc okazja, żeby zobaczyć teatr od kulis i ćwiczyć pod okiem wspaniałych kobiet związanych z TWON.


Pierwszą grupę poprowadziła Marta Czerniawska – instruktorka pilatesu (matwork & reformer), wieloletnia tancerka Polskiego Baletu Narodowego, obecnie pracująca w Teatrze Wielkim w Organizacji Pracy Artystycznej i Obsad.


W drugiej grupie spotkałyśmy się ze Stefanią Chiarelli – instruktorką pilatesu i gyrotonic w Nashe Studio w Warszawie, ale też scenografką związaną wcześniej z Teatrem Wielkim. Stefania pracowała nad dekoracjami do takich spektakli jak Tristan i Izolda, Umarłe Miasto, Król Roger w reżyserii Mariusza Trelinskiego i scenografii Borisa Kudlicki oraz Tosca w reżyserii Barbary Wysockiej i scenografii Barbary Hanickiej. Brała też udział w wielu innych produkcjach jako koordynator produkcji.


Na deser zajęcia z Agatą Ziółkowską – instruktorką pilatesu i stretchingu, zawodową tancerką baletu związaną z Polskim Baletem Narodowym, pokazująca fascynujące kulisy tej pracy na swoim Instagramie.


Inny dzień i zupełnie inna sceneria. W Skyfall Warsaw, 200 metrów nad ziemią i z pięknym widokiem na panoramę Warszawy, ćwiczyły 4 grupy pod okiem Ani Tytus i Igi Majewskiej.


Anna Tytus to instruktorka pilatesu z międzynarodowym doświadczeniem, dyplomowana tancerka, pedagog ruchu, aktorka scen muzycznych. Na jej zajęcia mogliśmy poznać pilates z magic circle.


Dwie grupy poprowadziłam też ja, Iga :)


Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim uczestnikom, którzy kolejny raz tłumnie stawili się na naszych wydarzeniach charytatywnych, zasilając skarbonkę WOŚP. Ogromne podziękowania również dla instruktorek, działających pro bono, podobnie jak JOY in me i Balanced Body Polska wypożyczające nam sprzęt, Bracia Sadownicy zapewniający napoje czy TWON i Skyfall Warsaw udostępniający nam przestrzeń nieodpłatnie. Wszystko w szczytnym celu!


Zdjęcia: wspaniała Patrycja Skwierczyńska.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page